SM73 - Historia Matematyki PWN

empik
KPM_01
paypal

przeszukaj serwisSZUKAJ W SERWISIE

Świat Matematyki nr 38

cena: 5.00 PLN, 4.00 EUR

Czy świat jest pełen paradoksu? Często polegamy na intuicji i zbyt szybko wyciągamy pochopne wnioski. Prawdopodobieństwo naszych decyzji możemy jednak wyznaczyć, co znacznie może skrócić naszą drogę do wygranej.
Monty Hall, kanadyjski aktor, prowadził teleturniej, w którym intuicja mogła zawodzić. W „Trzech bramkach” przedstawiamy procedurę zwiększenia szansy na wygraną w teleturnieju – testujemy ją nawet na komputerze.
W „Słodkich zadaniach” przedstawimy jak rozwiązywać równania na osi liczbowej, co będzie zrozumiałe nawet dla przedszkolaków. Sposób rozwiązania zależy tylko od naszej fantazji. Nie zabraknie także zadań z kombinatoryki, potrzebnej do rozwiązywania zadań z rachunku prawdopodobieństwa. Jednak tym razem zajmiemy się tworzeniem kodów nie do przełamania.
W tym numerze gości także SUDOKU – najłatwiejsze z nich bez większego trudu powinien rozwiązać uczeń szkoły podstawowej. Te najtrudniejsze mogą sprawić dużo problemu i zarazem radości nawet wytrawnemu specjaliście. Sposób na rozwiązywanie SUDOKU był już prezentowany w 13. numerze „Świata Matematyki”.
Tym razem, ze względu na popularność SUDOKU wśród osób starszych, przedstawimy temat jeszcze raz w prostej formie, co może być bardzo przydatne dla szkolących wnuków.
Zapraszamy do zapoznania się z nowym wydaniem „Świata Matematyki” oraz rozwiązania zadania CAŁKOWITEGO KONKURSU, który może sprawić w czasie wakacji ciekawe zmagania.

>>>więcej
PARTNERZY
alter edukacja
Test IQ
oferty pracy nauczyciel
Piatnik
spinor's


©2004 made and hosted by mediacom