STATYSTYKA matematyczna
SM73 - Historia Matematyki PWN

empik
KPM_01
paypal

przeszukaj serwisSZUKAJ W SERWISIE


"Im więcej dziur, tym mniej sera.
Matematyka zdumiewająco prosta"
Holger Dambeck

Myślisz, że nie znasz się na logarytmach?
A czy wiesz, że liczyłeś już jako niemowlak?
Matematyka jest naprawdę prosta!


Matematyka jest jak piłka nożna, jak muzyka czy gra planszowa: istnieją jasne reguły gry. Można zatem poznać podstawowe schematy postępowania i na tym zakończyć swoją przygodę z tą dziedziną nauki. Jednak ten, kto pokusi się o poszukanie kreatywnych rozwiązań, odkryje świat pełen pasji i świetnej zabawy!
 

W podróż po fascynującym świecie liczb zaprasza Holger Dambeck, który w zajmujący i zrozumiały sposób pokazuje, że matematyka wcale nie polega na tępym wkuwaniu, lecz na samodzielnym myśleniu. Wrodzony zmysł liczbowy ma każdy z nas! Autor udowadnia, że liczymy już w niemowlęctwie i rodzimy się obdarzeni naturalnymi predyspozycjami matematycznymi. Przedstawia dowody na to, że liczyć potrafią także zwierzęta. Tłumaczy, jakie mechanizmy zachodzą w naszej głowie, kiedy liczymy, i czym różnią się od tych, które towarzyszą procesowi szacowania. Okazuje się, że wszyscy myślimy logarytmicznie, a problem z zapamiętywaniem dłuższych sekwencji cyfrowych ma podłoże... czysto językowe. Książka jest kopalnią wiedzy dla rodziców, nauczycieli i metodyków szukających inspiracji do przełamywania matematycznych uprzedzeń swoich wychowanków.


Matematyka może być tak prosta, jak prawda, że serem nie jest powietrze – to banał, lecz równie banalne okazują się problemy, które początkowo wydają się złożone; wystarczy, że pozwolimy poprowadzić się przez kolejne rozdziały. W książce znajdziemy kilkanaście skutecznych trików rachunkowych i praktycznych wskazówek, jak zabrać się do rozwiązywania zagadek.

Dzięki zagadkom logicznym o różnym stopniu trudności, które znajdujemy pod każdym rozdziałem, eksperymentujemy z nowo zdobytą wiedzą i utwierdzamy się w naszym matematycznym „ja”. Już po pierwszym sukcesie pojawia się dreszczyk ekscytacji,
a z każdym kolejnym rozwiązanym problemem rośnie nasza pewność siebie.

PREMIERA: 19.09.2012

 

Holger Dambeck (ur.1969) już jako szesnastolatek brał udział w olimpiadach matematycznych, zdecydował się jednak studiować fizykę. Od 2003 roku pracuje jako redaktor naukowy w magazynie „SPIEGEL ONLINE”, gdzie od 2006 roku pisze o cudownym świecie matematyki w „liczbowej” kolumnie. W roku 2009 ukazała się osnuta na tej kanwie książka Numerator. Mathematik für jeden (Numerator. Matematyka dla każdego). W 2010 roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie popularyzacji matematyki Dambeck został wyróżniony nagrodą medialną niemieckiego towarzystwa matematycznego.

PARTNERZY
alter edukacja
Test IQ
oferty pracy nauczyciel
Piatnik
spinor's


©2004 made and hosted by mediacom