PWr
2022_OMatKo
Matematyczne pojedynki 2022
Matematyczny Wszechświat (PWN)

empik
KPM_01
paypal

przeszukaj serwisSZUKAJ W SERWISIE

 

Witamy Czytelników!

Wakacje już za nami. Rozgrzani słońcem, ale wypoczęci możemy wrócić do kolejnych matematycznych podróży w „Świecie Matematyki”.

To wydanie zawiera omówienie kolejnych starożytnych konstrukcje neusis oraz rozwiązanie zadania, które irańskiej dziewczynce otworzyło drogę do zdobycia Medalu Fieldsa – dla matematyków równoważnego z Nagrodą Nobela.

Przekonacie się również, jak sumę ciągu o dowolnej długości zapisać w postaci prostego wielomianu. Nie zapomnieliśmy także o równaniach zespolonych, które obecnie nie goszczą w szkolnym programie nauczania. Przeprowadzanie dowodów w dziedzinie zespolonej może być tak proste, jak morska kąpiel.

W naszych podróżach nie ograniczamy się do liczb. Wkraczamy także do świata zbiorów i poznajemy ich własności. Możecie się nawet przekonać, czy istnieją zbiory, jednocześnie parzyste i nieparzyste.

Zachęcamy również do rozwiązania zadania z Konkursu Nierówności, które mogło przynieść troszkę niespodzianek, lecz zmagania nadesłane przez naszego Czytelnika z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości, czego wszystkim gorąco życzymy.

>>powrót

PARTNERZY
alter edukacja
Test IQ
oferty pracy nauczyciel
Piatnik
spinor's


©2004 made and hosted by mediacom